Barion Pixel
Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, da bi kar najbolje izpolnili vaše potrebe.
Kategorije / izdelki
picture

Naj izberem filtrirni pesek ali filtrirno steklo?

Naj izberem filtrirni pesek ali filtrirno steklo?

Kroženje vode v bazenu in filtracija sta ključnega pomena za čistočo vode v bazenu. V tem članku na blogu vam pokažemo, zakaj je vredno izbrati filtrirno steklo namesto filtrirnega peska, vendar je za to najprej pomembno razumeti, kako deluje postopek filtracije vode v bazenu.

Peščeni vodni filtri delujejo po podobnem principu kot morski valovi. Valovi na obalo naplavijo onesnaženo vodo, ki konča globoko v pesku, zrna peska pa tu z valjanjem tvorijo vedno večjo oviro onesnaženju in tako čistijo globoko pronicajočo vodo, ki se nato vrača v morje pod obalo.

Podoben princip velja za bazene. Obtočni sistem bazena absorbira vodo med delovanjem, kar potisne vodo bazena na medij v rezervoarju, zaradi česar se voda očisti in nato vrne v bazen.

 

Zakaj izbrati filtrirno steklo namesto filtrirnega peska?

Zbrali smo nekaj argumentov:

  1. Čeprav je filtrirno steklo dražje od peska, se dodatno vložen denar povrne že v 1 sezoni.
  2. Ima elektrostatični naboj, zaradi katerega se umazanija ali morebitne okužbe manj oprijemajo nanj.
  3. Ni nam treba uporabiti flokulanta, saj zaustavi nastajanje biofilma na filtrirnem mediju, s tem pa zmanjšamo stroške vzdrževanja, saj je zaradi učinkovitosti filtracije potrebna uporaba manjše količine kemikalij.
  4. Življenjska doba filtrirnega stekla je teoretično neomejena, vendar proizvajalec priporoča zamenjavo na vsakih 10 let. V primeru filtrirnega peska pa se uporaba običajno priporoča samo 5 let.
  5. Potrebno je le 75-80% količine peska za steklo. Glede na to, da je za uporabo vodnega filtra priporočljivo 100 kg filtrirnega peska, potem je dovolj le 75-80 kg stekla, zaradi česar se življenjska doba vodnega filtra podaljša, saj ščiti filter.
  6. Klasifikacija filtrskega stekla je veliko bolj uravnotežena, zato se to ne bo zbijalo kot pesek in ne bo obremenjevalo prezračevalnika kot filtrirni pesek.
  7. Struktura stekla je bolj ohlapna, zato ni potrebe po dolgem izpiranju kot pri pesku, zato bomo porabili manj vode.

Skratka, če želimo porabiti manj truda za vzdrževanje čistega peščenega filtra in želimo višjo kakovost vode z manj kemikalij, je filtrirno steklo najboljša izbira za nas.

Labels attached to the content: szűrőhomok üvegfilter vízforgató